Исковое заявление о расторжении брака

року1* 2*
(місце для зазначення адреси суду)
ПОЗИВАЧ:3*
місце проживання:
номер засобу зв'язку:
адреса електронної пошти:
ВІДПОВІДАЧ:4*
місце проживання:
номер засобу зв'язку:
адреса електронної пошти:ПОЗОВНА ЗАЯВА
про розірвання шлюбу

Я, (надалі — Позивач) 5*, зареєстровано шлюб з (надалі — Відповідач), про що6* видано Свідоцтво про одруження серії від року.

В шлюбі у мене з Відповідачем народилась спільна дитина (або спільні діти)7* , народження (ця обставина підтверджується Свідоцтвом про народження серії від року, копія якого додається до цієї Позовної заяви).

Спільне життя у нас з Відповідачем не склалося з причини різних поглядів на життя, виховання дитини. Через постійні непорозуміння, що виникали між нами, вже тривалий час (8* ) я та Відповідач не проживаємо разом, шлюбні відносини між нами фактично припинені.

Вважаю, що подальше спільне сімейне життя і збереження шлюбу є неможливими, так як це суперечить як моїм інтересам, так і інтересам Відповідача.

Спору про поділ майна, що є нашою спільною сумісною власністю, на сьогоднішній день немає.

Спору про визначення місця проживання нашої спільної з Відповідачем дитини також немає, - дитина проживає зі мною (Позивачем).

Згідно з ч.2 ст.104 Сімейного кодексу України (надалі — СК України), шлюб припиняється внаслідок його розірвання.

Відповідно до ч.3 ст.105 СК України, шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду, відповідно до статті 110 цього Кодексу.

Згідно з ч.1 ст.110 СК України, позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя.

Відповідно до ч.2 ст.112 СК України, суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

Частиною 1 ст.109 Цивільного процесуального кодексу України встановлено, що позови до фізичної особи пред'являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її перебування.

На підставі вище викладеного, керуючись ч.2 ст.104, ч.3 ст.105, ч. 1 ст. 110, ч.2 ст.112 Сімейного Кодексу України, ч.1 ст.109, ст.ст. 118-120 Цивільного процесуального кодексу України,

ПРОШУ СУД:

1. Розірвати шлюб між Позивачем - та Відповідачем - , зареєстрований Відділом реєстрації актів цивільного стану (назва органу РАЦС і дата року (дата реєстрації).

1. Зазначте дату складання позовної заяви (вона не обов'язково повинна збігатися з датою відправлення позову поштою або з датою його здавання до канцелярії суду).

2. Оберіть суд, в який буде подаватися позовна заява, вказавши його назву та поштову адресу. Звертаємо увагу, що за загальним правилом позови до фізичної особи пред'являються за її зареєстрованим місцем проживання (звична для всіх “прописка”). Проте, якщо на утриманні позивача є діти віком до 18 років, або стан здоров'я позивача не дозволяє виїжджати за місцем проживання відповідача, позов може бути подано за місцем проживання позивача. Обрати суд, до якого буде подаватися позовна заява про розірвання шлюбу, Ви можете на цьому ресурсі: http://court.gov.ua/

3. Укажіть свої дані в полі “Позивач”, а саме: прізвище, ім'я та по-батькові, адресу проживання, номер телефону, за яким з Вами може зв'язатися суд та адресу електронної пошти (якщо вона відсутня, слід це вказати).

4. Заповніть поле “Відповідач”, зазначивши його дані. Якщо Вам не відомі номер його телефону та/або адреса електронної пошти, вкажіть про це у відповідній графі.

5. Зазначте дату укладання шлюбу з відповідачем.

6. Вкажіть реквізити Свідоцтва про одруження (про шлюб), а саме його серію, номер і дату видачі, а також назву органу РАЦС, який видав свідоцтво про шлюб.

7. Заповніть дані про дитину, яку маєте від шлюбу з відповідачем (прізвище, ім'я та по-батькові, дату народження), а також заповніть реквізити Свідоцтва про народження (серія, номер і дата видачі).

8. Вкажіть приблизний період часу, протягом якого Ви не проживаєте з відповідачем однією сім'єю.

9. Законодавство передбачає, що за подання та розгляд судом позовів та інших заяв сплачується судовий збір. На даний момент судовий збір за подання позову про розірвання шлюбу становить 0,4 розміру мінімальної зарплати, що складає 640 гривень.
На інтернет — сторінці суду (з ним Ви визначилися, заповнюючи п.1) є форми для заповнення квитанції про сплату судового збору та сплати його онлайн.
Приклад: http://dr.ki.court.gov.ua/ та на картинці: asd

10. Подивіться та за необхідності відкоригуйте перелік додатків. Наприклад, Ви не маєте паспорту відповідача, і відповідно, не зможете додати його копію. Або від шлюбу, за розірванням якого звертаєтесь до суду, не маєте дітей. В цьому випадку з переліку додатків треба виключити копію свідоцтва про народження.

11. Роздрукуйте позовну заяву в трьох екземплярах (один — для суду, другий суд направить відповідачу, третій — залишиться Вам). До двох з них додайте документи, які вказані в переліку Додатків.
Звертаємо увагу, що до екземпляру позовної заяви, яка призначена для суду, слід додавати ОРИГІНАЛ свідоцтва про шлюб (про це вказує судова практика з розгляду справ про розірвання шлюбу) та ОРИГІНАЛ квитанції про сплату судового збору (якщо судовий збір сплачувався онлайн, то додається роздруківка квитанції). .
До “екземпляру відповідача” додаються ті самі документи, але в КОПІЯХ.

12. Позовну заяву Ви можете здати до канцелярії суду нарочно або відправити поштою цінним листом з описом вкладення та повідомленням про вручення.
Якщо Ви обираєте перший варіант, то на Вашому екземплярі позовної заяви працівник суду поставить відмітку (засвідчену підписом) про прийняття заяви.
Якщо Вам не зручно здавати позов через канцелярію суду, Ви можете відправити його поштою. Goldarb.Advice рекомендує відправляти позовні заяви лише цінним листом з описом вкладення та повідомленням про вручення. В такому випадку у Вас залишається поштова квитанція та один екземпляр опису вкладення, в якому буде описаний перелік документів, що відправляються.


Увага!

Мотиви та причини розірвання шлюбу, описані в позовній заяві, яку Ви подасте за допомогою сайту Goldarb.Advice, є “загальними” і такими, що частіше зазначаються нами за проханням клієнтів. Більшість ініціаторів розірвання шлюбу не розписує конкретні причини цього (наприклад, факти невірності, насилля в сім'ї тощо). Проте, якщо Ви бажаєте, щоб в поданій позовній заяві були інші мотиви розірвання шлюбу, зв'яжіться з нашими фахівцями, які обов'язково Вам допоможуть.

Дані, які Ви вказуєте для складання позовної заяви, не зберігаються на нашому сайті та в жодному разі не будуть використовуватися Goldarb.Advice. Ця інформація необхідна для подання позовної заяви, яка буде прийнята і розглянута судом. Якщо Ви не довіряєте програмним інструментам для онлайн — заповнення заяви, зверніться до нас, і ми складемо необхідні документи, гарантуючи конфіденційність отриманої інформації.